NOVI ŠOK NA KOŠEVU Tuzla City odnijela bodove Sarajevu

FK Sarajevo, fk tuzla city
FK Sarajevo

Nogometaši Tuzla Cityja večeras su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u prvom kolu Premijer lige BiH ekipu Sarajeva rezultatom 2:1. Momčad iz Tuzle na samom početku utakmice šokirala je Koševo. Precizan je u 3. minuti bio Krpić koji je iskoristio pogrešku domaće obrane i pogodio za slavlje svoje momčadi.

Sarajevo do poravnanja dolazi u 35. minuti. Nakon dobrog ubačaja Šabanovića glavom je mrežu gostiju pogodio Kurdić. Iako je Sarajevo preko Fanima moglo do preokreta, na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 80. minute, a onda Tuzla City dolazi do novog pogotka. Ubacio je Nukić, vratar domaćih napravio veliku grešku, a Džafić pospremio loptu u praznu mrežu. Do kraja utakmice mreže su mirovale te su tri boda otišla za Tuzlu.

Sarajevo u drugom kolu Premijer lige BiH igra u gostima kod Posušja, dok će Tuzla City dočekati Željezničar.