Nogometaši RNK Splita izborili plasman u Europu

Lokomotiva, RNK Split, HNL, nogomet
U susretu zadnjega, 36. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši RNK Splita i Lokomotive odigrali 1-1 (0-0). Ovim rezultatom Split i Lokomotiva su prvenstvo okončali s po 52 boda, ali su Splićani osvojili četvrto mjesto i plasman u Europu zbog boljeg skora u međusobnim ogledima.

U izravnom srazu za četvrto mjesto i kvalifikacije Europske lige u prvom dijelu nije bilo pogodaka, a Splićani su poveli u 63. minuti pogotkom Mate Bilića nakon prodora Henrija Bellea s lijeve strane. Za Lokomotivu je izjednačio Budimir šest minuta prije kraja nakon katasrofalne pogreške igrača Splita Kvesića koji je prektratko vratio loptu svom vrataru, a Budimir je iskoristio poklon.

Zagrepčani su u pokušali u završnim minutama doći do pobjede, ali se Split uspješno obranio, pa će »Crveni« sljedeće sezone, uz Dinamo, Rijeku i Hajduk, predstavljati grvatski nogomet u Europi.