VIDEO  NEZAUSTAVLJIVI ČAPLJINAC Luka Menalo Rijeci donio četvrfinale

Nogometaši Rijeke večeras su se pobjedom plasirali u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Igrači Simona Rožmana slavili su na gostovanju kod Varaždina rezultatom 1:2.

Poveli su domaći u 39. minuti odličnim pogotkom Posaveca. Nakon udarca iz kuta, najviši u skoku je bio omaleni Posavec koji lijepim udarcem glavom matirao Nevistića.

Riječani su se u utakmicu vratili samo dvanaest minuta prije kraja utakmice, kada je iz slobodnog udarca ubacio Robert Murić, a Nino Galović glavom pogodio za izjednačenje.

Riječani su do pobjede došli u sudačkoj nadoknadi. Fantastičnom akcijom i duplim pasom izigrali su obranu domaćih Murić i Menalo koji je pogodio za veliko slavlje momčadi s Rujevice.

Bio je ovo četvrti uzastopni pogodak Luke Menala u jednako toliko susreta. Najprije je Menalo postigao pobjednički pogodak na Poljudu u Jadranskom derbiju protiv Hajduka, zatim u susretu Europske lige protiv Alkmaara, pa u derbiju protiv Dinama na Rujevici proteklog vikenda, da bi večeras bio čovjek odluke.

U Rijeku je Menalo stigao na inzistiranje Simona Rožmana. Menalo Slovencu ukazano povjerenja vraća na pravi način.