VIDEO  NAKON LUTRIJE JEDANAESTERACA Sarajevo srušilo Borac u finalu Kupa

Nogometaši FK Sarajevo pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine. Igrači Bordo momčadi slavili su danas protiv Borca nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, nakon što je prethodno regularni dio susreta završen bez pogodaka.

U prvom poluvremenu nije se imalo puno toga za vidjeti u Trening centru NS BiH u Zenici. Prvu pravu prigodu bilježimo u 34. minuti kada je Mehanović iz dobre prigode pucao pokraj gola Sarajeva. Na drugoj strani zaprijetio je Ivan Jukić, ali i njegov udarac odlazi uz samu vratnicu.

U nastavku je prvi zaprijetio Borac i to 66. minuti preko kapetana Vranješa, no njegov udarac hvata Kovačević.

U 78. minuti pokušao je Fanimo iz slobodnog udarca, no lopta odlazi preko gola.

Pred sami kraj regularnog djela zaprijetio je Borac preko Milivojevića, no nije to najbolji udarac glavom bio.

U lutriji jedanaesteraca Sarajevo je slavilo 4:1. Miličević, Velkoski, Mustedanagić i Handžić su pogodili za Sarajevo, dok je jedini strijelac za Borac bio Uzelac. Mladi Čavić je promašio čitav gol, dok je Kovačević obranio udarac Tahrića.

Valja reći kako je ovo sedmi osvojeni Kup Bosne i Hercegovine u povijesti za momčad s Koševa.