MNK Crnica svladala MNK Alumnus iz Zagreba 7:2.

fc nacional, MNK Crnica, MNK Crnica

...koja će zlatnim slovima ostati upisana u povijest šibenskog kluba, ali i futsala u Šibeniku općenito. Alumnus je bio čvrst protivnik, ali od samog početka utakmice Crnica je bila bolja momčad. Na početku utakmice bilo je vrlo tvrdo, iako je bilo prilika posebno od strane domaćina, mreže se nisu tresle sve do 13. minute kada je Pavić doveo domaćina u vodstvo.

U ovom dvoboju posebno je inspiriran bio Nikola Pavić koji je postigao četiri zgoditka i bio permanentna opasnost za vrata gostiju. Naravno u svemu je imao i podršku raspoloženih suigrača. Pavićev zgoditak ujedno je označio i konačan rezultat poluvremena iako je Crnica promašila još nekoliko dobrih prilika. U drugo poluvrijeme ušlo se silovito, a gosti su podigli svoju igru želeći izjednačenje dok je Crnica na sve načine htjela drugi zgoditak koji se i dogodio u 24.minuti opet preko Nikole Pavića. Nakon toga usllijedile su tri minute dominacije Alumnusa koji je igrao vrlo agresivno što je rezultiralo s nekoliko napravljenih prekršaja. Upravo u 30. minuti u jednom napadu Alumnus je napravio dva prekršaja, ujedno šesti akumulirani koji je uspješno realizirao Marinko Šamija preciznim udarcem u lijeve rašlje. Iako su neki pomislili da bi to mogao biti potop studenata demantirao ih je Pezelj u 33.minuti fantastičnim pogotkom u gornji desni kut Miškovića. U tim trenucima trener Jelovčić u vatru ubacuje hitrog Vukovića koji pet minuta do kraja postiže možda i najbitniji zgoditak za 4:1 jer se Alumnus u tim trenucima izrazito osokolio. Četiri minute do kraja dvoboja Alumnus kreće igrati s Davidovićem u ulozi igrač-vratar i zaista su sjajno odigrali nekoliko kombinacija, a jednu od njih je upravo Davidović pospremio u mrežu Miškovića tri minute do kraja. Odmah nakon toga sve dileme otklanja Nikola Pavić sa svoja dva pogotka te samog sebe definitivno promovira u igrača susreta. Minutu i pol do kraja Stjepan Perišić udarcem na prazna vrata postavlja konačan rezultat utakmice 7:2. U zadnjim trenucima dvoboja čast da upiše svoje prve prvoligaške minute dočekao je mladi 17-godišnji junior Crnice Tonći Ljubić koji se se sigurno s emocijama zauvijek sjećati svog debija.

Bez obzira na visoku pobjedu bila je ovo tvrda utakmica koju je Crnica slomila u svoju korist u samom finišu utakmice, a zagrebački studenti su se predstavili u vrlo dobrom svjetlu.
Nakon odličnog starta u prvenstvo i dva odigrana kola slijedi prvenstvena stanka zbog odlaska reprezentacije u Kinu, a prvenstvo se nastavlja za dva tjedna kada Crnica gostuje u Zagrebu protiv Futsal Dinama.
Čestitke stožeru, igračima i klupskom osoblju na sjajnoj prvoj šibenskoj pobjedi!

MNK Crnica - MNK Alumnus 7:2 (1:0)

Dvorana: SD Baldekin, Šibenik

Gledatelja: 450

Suci: Josip Dujmić, Sendi Soldatić, Stjepan Lukin, Mateo Šimunov

Delegat: Branko Kurtaj

Strijelci: 1:0 Nikola Pavić 13′, 2:0 Nikola Pavić 24′, 3:0 Marinko Šamija 30′, 3:1 Filip Pezelj 33′, 4:1 Dragan Vuković 35′, 4:2 Luka Davidović 37′, 5:2 Nikola Pavić 37′, 6:2 Nikola Pavić 39′, 7:2 Stjepan Perišić 39′

Crnica: Robert Mišković, Nikola Pavić, Ante Mijat, Stjepan Perišić, Marinko Šamija, Filip Radaj,Filip Bura, Mario Žumberac, Vicenco Ćaleta Car, Ivan Škugor, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Antonio Perić, Josip Radić

Trener: Robertino Jelovčić

Alumnus: Ivan Soldo, Luka Davidović, Dražen Ilić, Krešimir Tadić, Saša Ledinščak, Matija Vurnek, Franjo Matković, Domagoj Durlen, Filip Ukalović, Andro Cota, Filip Pezelj, Antonio Alfeldi

Trener: Jakov Ungarov