FOTO/VIDEO  Mario Ćuže donio Zrinjskom Kup protiv Veleža i povijesnu dvostruku krunu

Ćuže
HŠK Zrinjski

Nogometaši HŠK Zrinjski osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine sa sezonu 2022/2023. Igrači Krunoslava Rendulića večeras su u sjajnom ambijentu stadiona Bilino polje svladali gradskog rivala Velež rezultatom 1:0 i tako po prvi put osvojili dvostruku krunu. Čovjek odluke bio je Mario Ćuže.

Prvo poluvrijeme i nije bilo tako sadržajno. Vidjeli smo opreznu igru s obje strane.

Prvu priliku na utakmici imali su nogometaši Zrinjskog u 20. minuti. Ilinković je ubacio iz kornera, Ćorluka dobro pucao glavom, ali odlično to brani vratar Veleža Hadžikić.

Ćuže

Ultrasi

U 30. minuti lijepo je po strani prošao Mario Ćuže i ubacio za Tičinovića čiji su udarac izblokirali igrači Veleža.

Dvije minute kasnije pucao je Tičinović, ali brani to ponovno Hadžikić.

U 35. minuti vidjeli smo i udarac Veleža. Pucao je Anđušić, ali lopta odlazi pokraj vrata. Nije do bio baš najbolji pokušaj napadača Rođenih.

Ćuže

Red Army,  FOTO: Klix

U 42. minuti sjajna prilika za Zrinjski. Tičinović je ubacio iz kornera, a na prvoj vratnici se Bilbija izborio za udarac pokraj Ćukovića, no njegov udarac odlazi malo pokraj vratnice.

Ćuže

Na odmor se otišlo netaknutih mreža.

No, zato se mreža trese početkom nastavka.

Igrala se 52. minuta kada je Ćorluka sjajno iz okreta ubacio, a Mario Ćuže iz prve pogađa bliži kut Hadžikića za erupciju oduševljenja na sjevernoj tribini.

Ćuže

U 58. minuti prigoda i za Velež. Lopta je u šesnaestercu došla do Haskića koji puca, ali pogađa u glavu Ćorluku.

Ćuže

Red Army, N. Šaljić/Avaz

Prvi udarac prema golu u drugom dijelu Velež je uputio u 66. minuti. Pucao je Lauš, ali visoko je to otišlo iznad vrata Marića.

U 72. minuti dobro je ubacio Ćorluka, ali siguran je Hadžikić.

Šest minuta kasnije dobro se za udarac izborio Halilović i pucao prizemno, ali lopta odlazi pored vratnice.

Ćuže

U 82. minuti ubacio je iz kuta Karlo Kamenar, a udarac Barišića glavom sigurno hvata Hadžikić.

U 86. minuti dobru priliku si je sam stvorio Anđušić, ali lopta odlazi nekoliko metara od vratnice Marića.

Do kraja utakmice vidjeli smo i stvari koje ne idu uz nogometnu igru. Bacanje stolica u teren i bespotrebno naguravanje igrača iako je cijeli susret prošao u fer i korektnom ambijentu.

Na kraju je Zrinjski sačuvao prednost i zasluženo osvojio Kup.