VIDEO  Marin Aničić spasio Sarajevo u 94. minuti i pogodio za bod protiv Borca

Sarajevo Borac
FK Sarajevo

U derbi susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo i Borac su remizirali na Koševu odigravši susret bez pobjednika rezultatom 1:1.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i već u drugoj minuti šokirali Koševo. Blagaić je lijepo uposlio Nešića, a ovaj matirao Šahinovića. Može se reći kako ovaj pogodak ide "na dušu" vrataru Sarajeva koji je morao bolje reagirati.

U 5. minuti Hasić je dobro pucao za domaće, ali njegov udarac zaustavlja vratnica.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još po jednu priliku na obje strane. Za Borac je pokušao Čavić, a za Sarajevo Mustafić, no rezultat se nije mijenjao.

U nastavku, u 50. minuti, Hasiće već savladao Mijatovića, ali Herrera spašava da lopta ode u mrežu.

Pokušali su za goste Herrera i Čataković udarcima iz daljine nakon toga, no oba udarca odlaze izvan okvira vrata.

Mogao je Borac otići i riješiti utakmicu preko Lukića no Šahinović je na mjestu u 74. minuti.

U 81. minuti gosti ostaju s igračem manje. Izravan crveni karton dobio je Pejović. U 89. minuti Kyeremeh puca malo pokraj vrata. Dobra je to akcija bila na korneru domaćih.

I kada se mislio da Borac odnosi sva tri boda iz Banja Luke pogodak za Sarajevo.

Nakon jednog ubačaja i u gužvi se najbolje snalazi Marin Aničić i pogađa za erupciju oduševljenja na Koševu.

Ovim rezultatom vodeći Borac je došao do svog 30 boda, dok je Sarajevo na trećem mjestu s 24 osvojena boda.