MALO JE NEDOSTAJALO Častan poraz Zrinjskog na Cipru nakon lutrije jedanaesteraca

Stadion HŠK Zrinjski, apoel

U trećem pretkolu kvalifikacija za Europa lige nogometaši HŠK Zrinjskog večeras u na gostovanju kod Apoela.

Već u 11. minuti velika radost za Zrinjski. Nakon ubačaja Todorovića, glavom loptu u mrežu šalje odlični Josip Ivančić.

Stadion HŠK Zrinjski,apoel

No, radost je kratko trajala samo tri minute kasnije stvari na početak vraća Aztilija.

U 26. minuti potpuni preokret. Nakon ubačaja iz kuta mrežu Brkića pogađa Nuhiu.

Do kraja poluvremena valja istaknuti odličan udarac Bilbije u 41. minuti no lopta odlazi preko vrata i s prednošću domaćih odlazi se na odmor.

U nastavak Zrinjski ulazi znatno bolje i konkretnije. Već u 46. minuti opasno prijeti Todorović, ali i njegov udarac odlazi preko vrata.

U 56. minuti Mladen Žižović napravio je prvu izmjenu. Umjesto Barbarića u igru je ušao Bekić. Pet minuta kasnije odlična prilika za Apoel. Pucao je Tuhamija, a Brkić još ljepše obranio. Drugu promjenu Žižović radi u 63. minuti umjesto Trebotića u igri je Zlomislić, koji je unio dosta živosti u igru Zrinjskog.

Ta igra urodila je plodom u 69. minuti. Nakon asistencije odličnog Ivančića, pucao večerašnji kapetan Bilbija i pogodio mrežu Apoela za novu radost Plemića.

U 75. minuti prilika za Zrinjski, pucao je Bilbija, a vratar domaćih dobro brani. U 80. stopostotna šansa za Zrinjski. Ponovno je u prvom planu Nemanja Bilbija, no za korak je brži od napadača Zrinjskog bio vratar Apoela Silva i ušao u putanju njegova udarca te spasio novi pogodak u svojoj mreži.

Do kraja regularnog djela nije bilo puno prigoda i odlazi se u produžetke.

U prvom produžetku nismo vidjeli veće prigode. Valja istaknuti pokušaj Govedarice u 102. minuti, no, Silva hvata tu loptu.

Na početku drugog produžetka Žižović u igru šalje mladog Sadikua umjesto Josipa Ćorluke.

U 113. minuti stopostotna prigoda za domaće. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom puca Geraldes, ali Ivan Brkić to brani na crti.

Nakon 120. minuta drame na semaforu ostaje rezultat 2:2 te se kreće u lutriju jedanaesteraca.

U prvoj seriji Jensen i Filipović su precizni i to je 1:1. Druga serija donosi dva promašaja, Atzile i Ibaneza.

U trećoj seriji za Apoel je precizan Sahar, a Silva brani udarac Bilbiji. Četvrta serija donosi pogotke Al Tamaria i Govedarice.

Posljednji jedanaesterac na utakmici izvodi De Vincenti koji pogađa za APOEL, i Ciprani idu dalje.