Liverpool velikim preokretom do finala Lige prvaka

Liverpool, Villarreal, Liga prvaka
EPA

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu polufinala na gostovanju pobijedili Villarreal sa 3-2 potvrdivši 2-0 pobjedu iz prve utakmice.

"Žuta podmornica" je u prvom poluvremenu povela sa 2-0 nadoknadivši zaostatak s Anfielda, no "Redsi" su u nastavku zabili tri gola za veliki preokret.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Boulayea Die, a na 2-0 je 41. minuti povisio Francis Coquelin.

Liverpool je smanjio u 62. minuti preko Fabinha, Luis Diaz je u 67. minuti zabio za 2-2, da bi Sanio Mane u 74. minuti doveo goste u vodstvo. Villarreal je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Etienne Capoue.

Liverpool će u finalu 28. svibnja na stadionu Stade de France igrati protiv boljeg iz susreta Manchester Cityja i Real Madrida. City je u prvom susretu slavio sa 4-3, a uzvrat je u srijedu u Madridu.

Bit će to jubilarno deseto finale Liverpoola u Kupu/Ligi prvaka, a u dosadašnjih devet nastupa momčad s Anfielda je slavila šest, a izgubila tri puta.

Liverpool je bio europski prvak 1977., 1978., 1981., 1984., 2005. i 2019. dok je finala gubio 1985., 2007. i 2018.