LIVAKOVIĆ JUNAK HRVATSKE Vatreni u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Livaković Pašalić
AFP

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Izabranici Zlatka Dalića pobijedili su Japan nakon drame jedanaesteraca, a junak Vatrenih bio je Dominik Livaković koji je obranio čak tri jedanaesterca.

U regularnom djelu utakmica je završila rezultatom 1:1. Japanci su poveli u 43. minuti preko Daizena Maede, koji je pospremio jedan odbijanac u mrežu.

Do poravnanja je Hrvatska stigla u 55. minuti. Ubacio je odlično Dejan Lovren, a Ivan Perišić je sjajno pogodio glavom mrežu Japanaca.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te se otišlo u produžetke. U produžetcima nije bilo pogodaka, pa se otišlo u raspucavanje jedanaesteraca.

Zahvaljujući Dominiku Livakoviću koji je obranio tri jedanaesterca, Hrvatska je izborila četvrtfinale.

Pašalić je zabio presudni jedanaesterac. Livaković obranio tri penala od četiri. Marko Livaja pogodio vratnicu.

Vatreni sada čekaju suparnika, a to će im biti bolji iz utakmice Brazil - Južna Koreja.