FOTO  LASK - ZRINJSKI 2:1 Poraz Zrinjskog u Linzu, Bilbija majstorski pogodio za aktivan rezultat pred uzvrat u Mostaru

Nemanja Bilbija
HŠK Zrinjski

Nogometaši HŠK Zrinjski poraženi su večeras u prvom susretu play-offa Europske lige od LASK-a rezultatom 2:1. Oba pogotka u prvom poluvremenu za domaće je postigao Žulj, dok je pogodak nade za aktivan rezultat pred uzvrat u Mostaru postigao Nemanja Bilbija.

Krunoslav Rendulić na teren je od prve minute poslao momčad u sastavu; Marić, Senić, Batarelo, Ćorluka, Tičinović, Čanađija, Ramić, Ivančić, Ćuže, Malekinušić, Bilbija.

S druge strane domaći su istrčali sa sljedećom jedanaestoricom; Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder, Flecker, Horvath, Jovičić, Renner, Žulj, Mustapha, Usar.

Prvi su zaprijetili Plemići preko Malekinušića u 2. minuti, ali lopta odlazi preko grede.

Minutu kasnije LASK je poveo. Jedna odbijena lopta dolazi do Roberta Žulja koji odlično pogađa mrežu Marića.

U 11. minuti novi pogodak LASK-a, novi pogodak sjajnog Žulja. Raspalio je Žulj s dvadesetak metara i pogodio mrežu. Ništa se tu ne može prigovoriti vrataru Zrinjskog.

Imali su u 17. minuti Bilbija i Malekinušić dvije izgledne prilike, ali signalizirano je zaleđe.

U 25. minuti Malekinušić pogađa mrežu LASK-a, ali ponovno je nogometaš Zrinjskog bio u nedozvoljenoj situaciji.

Slobodan udarac u 36. minuti izveo je Ivančić, a Batarelo glavom puca malo preko vrata.

U 38. minuti vidjeli smo sjajnu priliku za Zrinjski. Ćuže je izašao sam pred Lawala, ali pogađa vratnicu.

Pucao je dobro u 44. minuti za domaće Renner, no odlazi ta lopta pokraj vrata Zrinjskog. Bila je to ujedno i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

U drugo poluvrijeme Rendulić je ušao s jednom promjenom. Umjesto Ramića u igru je ušao Mato Stanić.

U 51. minuti Renner je pokušao uposliti Žulja, a Batarelo to čisti u posljednji trenutak.

Bio je Malekinušić u dobroj prigodi u 63. minuti, no kupi to Lawal ispred njega. U 67. minuti Rendulić na teren šalje Kiša i Sabljića, a prethodno je umjesto Ćuže uveo i Jukića.

U 70. minuti Zrinjski dolazi do pogotka. Kiš je sjajno izveo slobodan udarac na prvu vratnicu, Bilbija ostaje sam i majstorski pogađa mrežu LASK-a.

U 91. minuti imao je Žulj još jednu odličnu priliku za pogodak, ali odlično brani Marić i čuva svoju mrežu. Bila je to i posljednja prava prilika na utakmici te je LASK upisao pobjedu.

Uzvrat je na rasporedu za sedam dana u Mostaru gdje Zrinjski nosi aktivan rezultat.

Dvomeč je ovo koji će odrediti u skupine kojeg europskog natjecanja će ove dvije momčadi. Bolja momčad nastavit će natjecanje u skupinama Europske lige, dok će poraženi svoj put nastaviti u skupinama Konferencijske lige.