KATAR NOGOMETNI PRVAK AZIJE Uz tri jedanaesterca savladali rerezentaciju Jordana

katar

Nogometna reprezentacija Katara pobijedila je Jordan u neočekivanom finalu Azijskog kupa 3:1 i tako drugi put u povijesti stigla na tron najvećeg kontinenta.

Akram Afif pogodio je sa bijele točke u 22. minuti utakmice za prednost Katara.

Yazan Al Naimat donio je poravnanje Jordanu u 67. minuti utakmice.  Afif šest minuta kasnije opet  pogađa za prednost Katara 2:1 iz penala. Onda je uslijedila drama i 13 minuta nadoknade, ali igralo se i nekoliko minuta više.

Afif je u 95. kompletirao hattrick i ovjerio titulu za Katar iz trećeg penala na utakmici.

Igrač katarskog Al Sadda ujedno je i najbolji strijelac turnira sa osam pogodaka, a tome je dodao i tri asistencije.

Reprezentativci Katara u nokaut fazi izbacili su Palestinu pobjedom 2:1 u osmini finala. Uslijedio je trijumf nad Uzbekistanom identičnim rezultatom za plasman u polufinale, a tamo su savladali Iran u drami 3:2.

U grupnoj fazi pobjeđivali su Libanon, Tadžikistan i Kinu, te tako bez poraza stižu do titule prvaka Azije.