FOTO  Juniori Zrinjskog poraženi od Slobode

Zrinjski Sloboda juniori

Juniori HŠK Zrinjski danas su na svom travnjaku poraženi od Slobode.  U 17. kolu od mladih Plemića bolji su bili igrači Amira Spahića rezultatom 0:3.

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez golova, Crveno – crni su pitanje pobjednika riješili u drugom dijelu susreta. Mrežu Plemića prvi je načeo Harun Berberović – Malkočević u 63. minuti, a vodstvo je povećao Tarik Kapetanović u 75. minuti. Dvije minute prije toga Zrinjski je ostao sa igračem manje, jer je vratar Nikola Pušić zaradio izravan crveni karton.

Igrala se 83. minuta kada je konačnih 0:3 postavio  Jasmin Merdanović.

Ovim trijumfom Sloboda se bodovno poravnala na čelu ljestvice sa Zvijezdom 09, ali zbog bolje gol razlike preuzimaju prvo mjesto. Obje ekipe sada imaju po 41 bod uz identičan omjer od 13 pobjeda i po dva remija i poraza.

HŠK ZRINJSKI – FK SLOBODA 0:3 (0:0)

Pomoćni stadion HŠK Zrinjski. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Josip Čolić (Kupres). Delegat: Goran Skoko (Ljubuški). Žuti kartoni: Saetović (Sloboda). Crveni karton: Nikola Pušić (Zrinjski 73'). Strijelci: 0:1 – Harun Berberović – Malkočević (63'), 0:2 – Tarik Kapetanović (75'), 0:3 – Jasmin Merdanović (82').

HŠK ZRINJSKI: Pušić, Tiro, Žuljević, Vrankić, Šuta, Mičeta (od 75. Pandža), Škembić (od 78. Vrljić), Šetka, Sabljić (od 46. Begluk), Bošnjak (od 83. Stanić), Miličević (od 60. Kolobara). Trener: Dalibor Cvitanović.

FK SLOBODA: Mehić, Berberović – Malkočević, Avdić, Omerović (od 85. Fazlić), Hubanić (od 59. Halilagić), Mehmedović (od 63. Merdanović), Kovačević, Saletović (od 87. Dizdarević), Vrabac (od 83. Avdihodžić), Kapetanović, H.Beganović. Trener: Amir Spahić.