JOŠ JEDAN PORAZ BIH Italija slavila na Grbavici

reprezentacija BIH, Liga nacija
NS BiH

U susretu 6. kola grupe 1 UEFA A Lige nacija BiH je večeras na Grbavici poražena od Italije rezultatom 0:2.

Poveli su Talijani već u 22 minuti. Strijelac je bio Andrea Belotti nakon centaršuta Insignea.

Nakon pogotka imali su gosti još dvije dobre prigode za povećanje vodstva, no, Insigne i Bellotti nisu uspjeli poslati loptu iza leđa Kenana Pirića.

reprezentacija BIH,Liga nacija

Prvu pravu priliku BiH je imala u 37 minuti.  Pucao je dobro Prevljak, ali je njegov udarac brani Donnarumma. Minutu kasnije još jedna dobra prigoda za Zmajeve. Ubacio je iz kornera Miralem Pjanić, a glavom loptu pored gola šalje Saničanin.

U 44. minuti neprecizan je iz blizine Amer Gojak. Dobro ga je uposlio prethodno nogometaš Zrinjskog Josip Ćorluka.

Drugo poluvrijeme otvoreno je još jednom prilikom za BiH. U 47. minuti pokušao je igrač Sarajeva Benjamin Tatar, ali je lopta otišla preko gola.

Drugi pogodak Italija postiže u 68. minuti susreta. Locatelli je odlično ubacio loptu pred vrata Pirića, a najbolje se u toj situaciji snalazi Berardi koji pogađa za 0:2. Do kraja utakmice još jedna velika prigoda za goste, no u 88. minuti udarac Bernardeschija zaustavlja greda.

Bila je to ujedno i posljednja prilika na utakmici te je Italija iz Sarajeva odnijela puni plijen.