FOTO  IZNENAĐENJE POD BIJELIM BRIJEGOM Gabrijel Boban šokirao Zrinjski i donio pobjedu Posušju

Zrinjski Posušje
HŠK Posušje

U zaostaloj utakmici utakmici 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši HŠK Posušje svladali su večeras su na stadionu pod Bijelim Brijegom HŠK Zrinjski rezultatom 0:1, a čovjek odluke za veliku pobjedu Posušja bio je Gabrijel Boban.

Na teren je večeras Rendulić od prve minute poslao momčad u sastavu; Marić, Barišić, Senić, Ćorluka, Čanidžija, Malekinušić, Ivančić, Kiš, Ćuže, Prskalo i Tičinović.

S druge strane šef stručnog stožera gostiju Branko Karačić odlučio se za sljedeću jedanaestoricu;  Galić, Vrgoč, Kamenar, Mandić, Begić, Da Silva, Marić, Bešlić, Maglica, Babić i Boban.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Posušju koje je odigralo jedno od najboljih poluvremena u ovoj sezoni.

Prvi je u 5. minuti pokušao Begić, ali je Marić lako uhvatio loptu.

No, u 11. minuti Posušje vodi. Nikola Mandić je sjajno uposlio Gabrijela Bobana koji sam izlazi pred Marića i šalje loptu u mrežu.

U 15. minuti u prilici je na drugoj strani bio Ćuže, ali gosti su ga izblokirali.

Samo minutu kasnije pokušao je odlično za Posušje Karlo Kamenar, ali lopta odlazi pokraj vrata.

Zrinjski je zaprijetio u 35. minuti preko Tičinovića, no brani to Galić.

Do kraja poluvremena pokušao je još jednom odlično Mandić, no prošlo je to zamalo pokraj vratnice Marića.

Početkom nastavka Rendulić je na teren poslao Bilbiju i Mišića umjesto Kiša i Malekinušića.

Prvi su u nastavku ponovno zaprijetili gosti U 52. minuti. Dobro se Begić izborio za udarac, ali lopta je otišla visoko iznad grede.

Do 65. minute gledali smo blagu dominaciju Zrinjskog. U opsadi gostujućeg gola Begić je na ivici kaznenog prostora srušio Ćužu i dobio drugi žuti karton i put u svlačionicu, te je Posušje ostalo s igračem manje.

Dvije minute kasnije pokušao je Ćuže, ali pogotka nije bilo.

U 72. minuti pokušao je iz slobodnog udarca Bilbija, no lopta odlazi tik uz vratnicu.

U 78. minuti slalom je u kaznenom prostoru Zrinjskog napravio Bešlić, ali njegov udarac blokira obrana Zrinjskog i odbija u korner.

Pet minuta kasnije Mišić je lijepo ubacio, Bilbija pucao glavom, ali lopta odlazi pokraj vratnice Marka Galića.

U 88. minuti ubacio je Ćorluka, Bilbija je spustio glavom loptu za Ivančića, a on u padu preko glave loptu šalje iznad grede.

Minutu kasnije sjajna prilika za Ćužu, li brani to Galić. Mogao je to Ćuže i bolje pucati.

U 90. minuti pokušao je Bilbija glavom, no lopta odlazi pokraj vrata.

Do kraja utakmice Zrinjski je sve pokušavao kako bi došao bar do izjednačujućeg pogotka, no to im nije uspjelo i upisali su prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.