Igrane su kvalifikacijske utakmice za SP

kvalifikacija za SP, kvalifikacijske skupine
Odigrano je devet utakmica 7. kola europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. godine. U derbiju današnjeg dana Francuska se poigrala s posrnulom Nizozemskom u skupini A i slavila s laganih 4:0.

Antoine Griezmann doveo je Francusku u vodstvo u 14. minuti prvog poluvremena nakon lijepe kombinacije s Olivierom Giroudom. Nizozemska se držala u igri do 62. minute, kada je Kevin Strootman dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

FRANCUSKA - NIZOZEMSKA 4:0

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 73. minuti kada je Thomas Lemar postigao prelijepi pogodak. Pucao je iskosa s lijeve strane ruba kaznenog prostora i pogodio suprotne rašlje za 2:0. Isti je igrač zabio u 88. za 3:0 nakon ubacivanja Griezmanna, a točku na i velike pobjede stavio je Kylian Mbappe u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Lemar i Mbappe bili su glavne zvijezde posljednjeg dana prijelaznog roka. Mbappe je postao novi igrač PSG-a, dok je Lemar ostao u Monacu, unatoč interesu Arsenala i navodno Liverpoola.

Francuska je ovom pobjedom stigla na prag plasmana u Rusiju, pogotovo jer je u istoj skupini Švedska odigrala kod Bugarske 2:2.

U skupini B Portugal je glatko slavio protiv Farskih otoka s 5:1, uz ha-trick Cristiana Ronalda. Jedan od tri gola bio je spektakularan, jer ga je napadač Real Madrida zabio "letećim volejem".

PORTUGAL - FARSKI OTOCI 5:1

Cristiano Ronaldo je s tri pogotka postao najbolji strijelac jednog europskog kvalifikacijskog ciklusa u povijesti, te je prestigao Pelea na ljestvici igrača koji su postigli najviše pogodaka za reprezentaciju (78-77). Trenutno je peti strijelac svih vremena kada su pogoci za reprezentaciju u pitanju, te za Irancem Ali Daeijem zaostaje 31 pogodak.

Iako je uvjerljivo slavio, Portugal je i dalje drugi u svojoj skupini, s tri boda manje od stopostotnih Švicaraca, koji su večeras s 3:0 bili bolji od Andore.

U skupini H Belgija je s 9:0 slavila protiv Gibraltara, dok je BiH na Cipru prokockala vodstvo 2:0 i napravila veliki korak unazad kada je plasman na Svjetsko prvenstvo u pitanju. Šunjić i Višća doveli su BiH u vodstvo u prvom dijelu utakmice, a onda je Cipar od 65. do 76. minute kreirao nevjerojatni preokret.

BELGIJA - GIBRALTAR 9:0

U prilog BiH išao je i rezultat iz Grčke, gdje je domaćin odigrao tek 0:0 protiv Estonije. Da je slavila, BiH bi preuzela drugo mjesto na ljestvici, koje vodi u dodatne kvalifikacije za SP.

Za kraj spomenimo Thomasa Meuniera, desnog beka PSG-a i belgijske reprezentacije, koji je u 9:0 pobjedi nad Gibraltarom upisao tri pogotka i čak četiri asistencije!