Igrači Tuzla Cityja odnijeli bodove iz Sarajeva

Sarajevo i Tuzla City
Klix

Nogometaši Tuzla Citya pobijedili su na stadionu 'Asim Ferhatović Hase' u 27. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sarajeva rezultatom 1:0 te su tako Bordo timu nanijeli drugi uzastopni ligaški poraz nakon neuspjeha u prošlom kolu protiv Zrinjskog, navodi Klix.

Gotovo cijelo prvo poluvrijeme nije bilo većih uzbuđenja, a prva velika prilika značila je i pogodak. Džafić je u 35. minuti izašao sam pred golmana domaćih i matirao ga za 0:1.

Početak drugog poluvremena obilježile su nemile scene nakon što se veznjak domaćih Kapić samo srušio na zemlju nakon što je prethodno tražio izmjenu. Izgubio je svijest, nastali su trenuci koje ne želimo gledati na zelenim terenima, a nakon nekoliko minuta vozilom hitne pomoći prebačen je u bolnicu.

Tuzla je šest kola prije kraja prvenstva na drugom mjestu Premijer lige BiH i sada ima 10 bodova više od Sarajeva koje se nalazi na četvrtom mjestu. Bordo tim u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Tuzla ugostiti Željezničar.