Igrače Zrinjskog u drugom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu čekaju zanimljivi potencijalni protivnici

Zrinjski

Zrinjski je večeras saznao sve moguće protivnike u drugom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, i ulazi u natjecanje s velikim očekivanjima nakon upravo odigrane povijesne sezone. Ove sezone, za razliku od prethodne dvije, Zrinjski će svoj europski put započeti u pretkolima Konferencijske lige.

Zbog i dalje važeće zabrane ruskim klubovima da sudjeluju u natjecanjima pod UEFA-inim okriljem, bilo je jasno da će pobjednik kupa Bosne i Hercegovine započeti svoj put iz drugog pretkola Konferencijske lige. To znači da je Zrinjski oslobođen igranja prvog pretkola, što će im omogućiti nešto duže pripreme.

Zrinjski trenutno ima koeficijent 9,500, što mu osigurava status nositelja i u drugom i u trećem pretkolu, ali ne i u play-offu. Ždrijeb u Konferencijskoj ligi može biti nepredvidiv, što najbolje pokazuje činjenica da Zrinjski već na prvoj prepreci može dobiti protivnika od prošlogodišnjeg prvaka Švedske do trećeplasirane ekipe iz San Marina.

Ždrijeb za drugo pretkolo održat će se 19. lipnja, dok će se prva utakmica igrati 25. srpnja, a uzvrat će biti odigran 1. kolovoza.

Evo popisa nenositelja koji su se izravno plasirali u drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu:

Polissya Zhytomyr (Ukrajina)
Brann (Norveška)
Tromso (Norveška)
Hacken (Švedska)
Slask Wroclaw (Poljska)
Puškaš Akademia (Mađarska)
Cherno More (Bugarska)
CSKA 1948 Sofia (Bugarska)
Sabah Baku (Azerbajdžan)
Sumgayit (Azerbajdžan)
Radnički Kragujevac (Srbija)
St. Patrick (Irska)
Ilves (Finska)
Iberia 1999 (Gruzija)
Neman Grodno (Bjelorusija)
Zimbru Kišinjev (Moldavija)
TransINVEST (Litvanija)
Progres Niederkorn (Luksemburg)
HB Torshavn (Farski Otoci)
Sliema Wanderers (Malta)
Cliftonville (Sjeverna Irska)


Pobjednici duela u prvom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu također mogu biti potencijalni protivnici:

Urartu (Armenija) vs Q1 nenositelj
Derry City (Irska) vs Q1 nenositelj
Milsami (Moldavija) vs Q1 nenositelj
Liepaja (Latvija) vs Q1 nenositelj
Levadia Talina (Estonija) vs Q1 nenositelj
Paide Linnameeskond (Estonija) vs Q1 nenositelj
Tirana (Albanija) vs Q1 nenositelj
Vllaznia Skadar (Albanija) vs Q1 nenositelj
Crusaders Belfast (Sjeverna Irska) vs Q1 nenositelj
Connah’s Quay (Wales) vs Q1 nenositelj
Inter Club d’Escaldes (Andora) vs Q1 nenositelj
St. Joseph (Gibraltar) vs Q1 nenositelj
Tre Penne (San Marino) vs Q1 nenositelj
La Fiorita (San Marino) vs Q1 nenositelj

Poražene ekipe u prvom pretkolu kvalifikacija za Europa ligu također će se pridružiti natjecanju:

Nositelji:

Sheriff Tiraspol (Moldavija)
Pafos (Cipar)
Paks (Mađarska)
Maribor (Slovenija)
Tobol (Kazahstan)
Wisla Krakow (Poljska)
Nenositelji:

Elfsborg (Švedska)
Botev Plovdiv (Bugarska)
Zira (Azerbajdžan)
Ružomberok (Slovačka)
Cornivul Hunedoara (Rumunjska)


Zrinjski se sada može fokusirati na pripreme za svoje europske izazove, s nadom da će ove godine napraviti korak dalje u europskim natjecanjima.