VIDEO  Igrač Veleža uzeo loptu u ruke, je li Borac oštećen za jednaesterac?

Novo kolo m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, nova sporna situacija. Ovaj put ona se dogodila na susretu 29. kola između Veleža i Borca koji se igra na stadionu Rođeni od 18:00 sati.

Velež je već u šestoj minuti došao u vodstvo golom Haskića, a pet minuta kasnije uslijedila je nevjerovatna situacija na terenu.

Borac je izveo jednu dobru akciju koju je umalo u gol pretvorio Mrkaić, ali je dobro intervenirao Veležov golman Hadžikić. Ipak, Veležov igrač Ćuković uzima loptu u ruke nakon obrane Hadžikadića i ostavlja sve na stadionu i kraj malih ekrana u nevjerici, prenosi Klix.

Pomoćni sudac prvobitno nije podigao zastavicu, čak je pokazao da nije bilo zaleđa pa se u prvi mah činilo da će glavni sudac Antoni Bandić pokazati na bijelu točku jer je Ćuković uhvatio loptu rukama.

Međutim, nekoliko trenutaka kasnije pomoćnik mijenja svoju odluku i ipak signalizira zaleđe. Ostaje upitno je li Ćuković uhvatio loptu rukama nakon što je čuo sudački zvižduk Bandića.