Igman svladao Tuzla City u Konjicu i pobjegao iz opasne zone

Igman bolji od Tuzla City
FK Igman

U 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Igmana na svom su terenu pobijedili Tuzla City rezultatom 2:0 u važnoj utakmici suparnika koji se bore za ostanak u društvu najboljih.

Do prednosti je Igman došao u 18. minuti. Ubacio je Čubrilo, vratar Lolić jako loše intervenirao, a lopta završava u mreži.

Mogli su gosti tri minute kasnije do poravnanja, ali udarac Čolića zaustavlja vratnica.

U 28. minuti Igman udvostručuje vodstvo. Denković je sve sam napravio i prizemnim udarcem pogodio mrežu gostiju.

Pokušavali su gosti smanjiti do kraja prvog dijela. Pokušavali su Sušić, Nukič i Karjašević, ali preciznosti nije bilo.

Pokušao je i Denković na drugoj strani, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:0.

U drugom dijelu nismo vidjeli puno toga izuzev velike prilike za Tuzla City na samom početku poluvremena, no Irfan Hadžić ju nije uspio pretvoriti u pogodak.

Igman je ovom pobjedom preskočio svog današnjeg suparnika i privremeno pobjegao iz opasne zone, dok se Tuzlaci privremeno nalaze na 11 mjestu koje vodi u niži rang.

U sljedećem kolu Igman će u goste zahuktalom Veležu, dok će Tuzla City na svom terenu dočekati vrlo dobru momčad Sloge.