HŠK Zrinjski i službeno je prvak BiH!

Posušje Zrinjski
HŠK Zrinjski

Nogometaši HŠK Zrinjski obranili su naslov prvaka BiH. Pobjedom u hercegovačkom derbiju koji se danas igrao na Mokrom Docu Plemići su svladali HŠK Posušje rezultatom 0:2 i tako osvojilo svoj osmi naslov prvaka.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli puno toga. Najbolju priliku imao je Bilbija u 5. minuti kada je pucao glavom, no nije bilo problema za Kukića da uhvati tu loptu.

Za Posušje su tek pokušali Dadić i Rozić, ali nije bilo preciznosti u njihovom udarcima.

U nastavku je prvi zaprijetio Zrinjski. Dobro je sve napravio Ćuže i dodao povratnu za Ivančića koji iz neposredne blizine nije dobro zahvatio tu loptu.

Do vodstva Zrinjski dolazi u 61. minuti. Lučić je vratio jednu nezgodnu loptu za Kukića kojeg je pritisnuo Bilbija i presjekao loptu i poslao je u mrežu.

Četiri minute kasnije pucao je Sabljić, ali Kukić brani njegov udarac.

U 73. minuti Zrinjski dolazi do novog pogotka. Lučić je u kaznenom prostoru srušio Sabljića, a sudac pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Bilbija.

Do kraja utakmice vidjeli smo još dvije prigode. Najprije je u 83. minuti pokušao Kiš, ali Kukić je ponovno na mjestu.

Za domaće je u 89. minuti pokušao Brković, no Marić to brani. Do kraja utakmice Zrinjski je uspio sačuvati prednost i matematički osigurati naslov prvaka.