Stadion HŠK Zrinjski, FK Sloboda Tuzla, FK Sloboda, Premijer Liga BiH pregled

HŠK Zrinjski i FK Slobode. Ekipe su nastupile u sljedećim sastavima:

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Galić, Barišić, Čirjak, Jović, Pezer, Todorović, Jakovljević, Filipović, Kadušić, Bilbija.

FK SLOBODA: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Hadžanović, Alispahić, Ignjatović.

Za razliku od prethodnih utakmica Plemići su danas bili odlični i vidjelo se da su željni igre i pobjede. Do sredine prvog dijela igralo se uglavnom na sredini terena, bez nekih velikih prigoda. Nakon toga Zrinsjki preuzima inicijativu i stvara nekoliko prigoda, a do pogotka Plemići stižu u 45. minuti preko Todorovića.

Na poluvijeme se otišlo rezulatom 1:0. U drugom dijelu Zrinjski dominira i pravi šanse, a gosti su se orijentirali na pokušaje iz konta udara i to dosta neuspješno. Gol Slobode visio je u zraku, a na 2:0 povisuje Bilbija u 82. minuti utakmice.

Utakmica je završila rezultatom 2:0 i pobjedom Zrinjskog koja je čista kao suza. Sloboda je najavljivala ofanzivnu igru na pobjedu, ali sve je ostalo samo na najavama.