FOTO  HFC Zrinjski poražen na otvaranju sezone

HFC Zrinjski i KMF Policajac

Igrači HFC Zrinjski večeras su novu sezonu Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine otvorili porazom na domaćem parketu. Bolja od momčadi Danijela Karačića večeras je bila ekipa KMF Policajac.

Poveli su gosti u 18. minuti. Precizan je bio Dragoslav Vučić. U posljednjim sekundama prvog poluvremena još jedan pogodak u mreži Harisa Skuhana. Ovog puta strijelac za Policajac bio je Igor Mirković te gosti na odmor nose veliku prednost.

Početkom nastavka gosti rješavaju sve dileme oko pitanja pobjednika. U 23. minuti mrežu Plemića pogađa Vladimir Džombić.

Počasni pogodak za Zrinjski u 36. minuti postigao je Adnan Kalajdžić.

Od ostalih susreta valja istaknuti kako je MNK Seljak u Livnu svladao Slogu iz Uskoplja s visokih 5:3, dok je Kaskada nadigrala Bosnu Kompred rezultatom 3:1. U derbiju Salines je na domaćem parketu poražen od GFC Sarajevo 3:5.

Derbi u Tuzli večeras igraju Salines i GFC Sarajevo. Sutra se u Mostaru od 18:30 sastaju FC Mostar Stari Grad Staklorad i MNK Brotnjo.