Grab po četvrti put prvak MNL naseljenih mjesta općine Ljubuški

Grab po četvrti put prvak MNL naseljenih mjesta općine Ljubuški

Nakon mjesec dana natjecanja između 22 prijavljene ekipe samo je jedan pobjednik, a to je ove godine Grab. Grabu je ovo četvrti naslov (2004., 2007., 2008., 2010.), turnir su još osvajali Cerno/Crnopod (2005.) te Stubica/Zvirići (2006.) odnosno Stubica/Zvirići/Bijača (2009.). Ove godine treće mjesto pripalo je momčadi Cerno/Crnopod/Miletina.


Utakmica za treće mjesto:
Cerno/Crnopod/Miletina  -  Teskera  6:2 (4:0)
Strijelci.1:0 - Josip Dugandžić; 2:0 - Marko Vasilj; 3:0 - Josip Vidović; 4:0 - Ivan Nižić;
4:1 - Drago Jelavić; 5:1 - Valentin Ilić; 5:2 - Drago Jelavić; 6:2 - Marko Vasilj.

Revijalna utakmica:
“Stare zvijezde“ - Selekcija turnira  4:4 (2:2)
Strijelci:Božo Miličević 2,Veselko Nižić i Ivan Raspudić 1 za „Stare zvijezde“,a Ante Granić 2, Dario Antić i Blaž Lauc 1 za Selekciju turnira.

Finalna utakmica:
Lipno - Grab  3:5 (poslije penala) 2:2 (1:1)
Strijelci: 1:0 - Jerko Čuljak; 1:1 - Ante Bebić; 1:2 - Zrinko Markotić; 2:2 - Mario Šaravanja
Penali: 2:3 - Zvonimir Markotić; 3:3 - Gojko Raspudić; 3:4 - Mario Kraljević; x - Mario
Šaravanja, brani vratar Mladen Hrstić; 3:5 - Ante Bebić.

LISTA  STRIJELACA:
18 - Drago Jelavić (Teskera )
12 - Jerko Čuljak (Lipno )
7 - Ante Granić (Vašarovići), Zrinko Markotić (Grab), Marko Vasilj (Cerno/Crnopod/Miletina )
6 - Luka Herceg (Crveni Grm), Danijel Barbarić (Klobuk 2.), Jakov Bezer (Teskera )
5 - Fabijan Kraljević,Vinko Lauc (Vašarovići), Dario Antić,Goran Petrović (Klobuk 1.), Ivan Bebek (Šipovača), Slavko Koroman (Radišići), Ivan Majić (Vitina), Ivica Vizentaner (Humac 2.), Josip Elez (Cerno/Crnopod/Miletina )
4 - Zvonimir Petrović,Mate Čuljak (Klobuk 1.), Lujo Barbarić (Klobuk 2.), Drago Vučić (Proboj), Mate Pehar (Humac 2.), Josip Medić (Otok )…

DODJELA  PRIZNANJA:
Fair-play momčad: GRABOVNIK
Najvjerniji gledatelj turnira: IKAN ČOLAK (RADIŠIĆI )
Najbolji strijelac: DRAGO JELAVIĆ (TESKERA ) 18 pogodaka u 8 utakmica
Najbolji vratar: ZVONIMIR SUŠAC (Cerno/Crnopod/Miletina)
Najbolji igrač: ZRINKO MARKOTIĆ (Grab )

1.mjesto: GRAB - veliki prijelazni pokal sa ugraviranim imenima pobjednika Lige, pokal za prvo mjesto, 14 zlatnih medalja i 12 trenerki
2. mjesto: LIPNO - pokal za drugo mjesto,14 srebrenih medalja i 12 dresova
3. mjesto: CERNO/CRNOPOD/MILETINA - pokal za treće mjesto,14 brončanih medalja i lopta.

Sve nagrade i priznanja podijelili su: Vice Nižić, predsjednik Općinskog vijeća i Nikica Šiljeg, ravnatelj Javne ustanove „Ljubuški športski centar“

ljportal