VIDEO  GOŠK poražen u Gabeli, hat-trick Vidića, Batarelo postigao prvijenac

GOŠK Sloga Merdian
FK Sloga Merdian

Nogometaši GOŠK-a poraženi su večeras od Sloge na otvaranju 20. kola Premijer lige BiH. Bolji su u Gabeli večeras bili igrači Vlade Jagodića rezultatom 2:4.

Sloga je povela već u 9. minuti kada je Vidić iskoristio grešku obrane domaćih pogodio za vodstvo.

Do drugog pogotka Sloga, ali i Vidić su došli u 38. minuti.

U 44. minuti GOŠK se vraća u igru. Pogriješio je Trako, a Ivica Batarelo postiže prvijenac za GOŠK.

No, Sloga na odmor ipak odlazi s dva pogotka prednosti. U sudačkoj nadoknadi Kvesić je došao do lopte, prevario svog čuvara i pogodio za 1:3.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do 84. minute. Skorup je uposlio Mihaljevića koji odličnim pogotkom smanjuje na 2:3 i vraća pravu neizvjesnost utakmici.

GOŠK je pokušao doći do poravnanja, ali u 90. minuti do pogotka ipak dolazi Sloga. Ubacio je Kvesić, a Vidić glavom pogađa za svoj hat-trick i potvrdu pobjede.