VIDEO  Eduardo pogotkom iz slobodnjaka pokrenuo golijadu Arsenala

Eduardo je postigao pogodak u 27. minuti iz slobodnog udarca. Imao je i dosta sreće, jer se lopta nakon njegovog udarca odbila od jednog igrača Portsmoutha, promijenila smjer i prevarila Asmira Begovića, bosanskog vratara domaće momčadi koji je ostao ukopan na mjestu. Bio je to treći Duduov gol ove sezone u Premiershipu.

Eduardo je sudjelovao i kod drugog gola Arsenala u 42. minuti. Odlično je primirio loptu u kaznenom prostoru domaćina, gurnuo je vodoravno za Ramseyja, ovaj je produžio do Nasrija koji je preciznim udarcem pogodio Begovićev desni kut.

Aaron Ramsey, koji je prije četiri dana proslavio 19. rođendan, zabio je majstorski gol u 69. minuti za vodstvo ''topnika'' 3-0. Izborio je loptu, lažnjakom desnom nogom izbacio iz igre jednog domaćeg igrača, a potom je opalio lijevicom izvan kaznenog prostora u Begovićev lijevi kut.

Do kraja utakmice je Belhadj postigao počasni pogodak za ''mornare'' u 74. minuti, a Song je u 81. minuti poentirao glavom za potvrdu uvjerljive Arsenalove pobjede.

Eduardo je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Rosicky, a momčad Arsenea Wengera je potvrdila odličnu formu. Osvojila je 16 od mogućih 18 bodova u zadnjih 6 utakmica.

Manchester United je na Old Traffordu deklasirao Wigan s 5-0, a strijelci za momčad Alexa Fergusona bili su Rooney, Carrick, Rafael, Berbatov i Valencia.

Chelsea je vodeći sastav prvenstva sa 45 bodova. Prate ga Manchester United sa 43 i Arsenal sa 41 bodom, ali Eduardova momčad ima i susret manje.

Premiership, 20. kolo (srijeda):

Portsmouth - Arsenal 1-4 (Belhadj 74 / Eduardo 27, Nasri 42, Ramsey 69, Song 81)

Manchester United - Wigan 5-0 (Rooney 28, Carrick 32, Rafael 45, Berbatov 50, Valencia 75)