DERBI NA PECARI Željezničar slavio fantastičnim pogotkom, Lendrić promašio penal, crveni karton Nenadu Džidiću

NK Široki Brijeg, FK Željezničar
NK Široki Brijeg

U derbiju 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Željezničara slavili su večeras na Pecari protiv Širokog minimalnom pobjedom 0:1. Jako dobru utakmicu mogli su vidjeti gledatelji pokraj malih ekrana.

Prvo poluvrijeme definitivno je pripalo igračima Tonija Karačića, no, unatoč dominaciji Široki nije imao dobru realizaciju te su mreže ostale netaknute. U drugo poluvrijeme bolje ulaze igrači Amara Osima.

Najveću prigodu za pogodak momčad s Grbavice imala je u 62. minuti utakmice. Nakon jednog građenja lopte Jure Obšivača, dolazi do kontakta njega i Mujezinovića te sudac pokazuje na bijelu točku. Lendrićev udarac fantastično brani Miškić. Puno bure diglo se nakon dosuđenog jedanaesterca. Isključenje je na klupi Širokog zbog prigovora zaradio Nenad Džidić.

No, deset minuta kasnije Željezničar vodi. Fantastičnim udarcem mrežu domaćih pogađa Mustafa Mujezinović. Pokušao je Široki do kraja utakmice izjednačiti, prijetili su Pervan i Toni Jović, ali mreža Fejzića do kraja susreta ostala je netaknuta.

Ovom pobjedom Željezničar je preuzeo prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici s 15 bodova, dok je Široki četvrti s četiri boda manje.