VIDEO  BREIDABLIK - ZRINJSKI 1:0 Pirova pobjeda Islanđana, Zrinjski je ispisao povijest bh. nogometa

Zrinjski
HŠK Zrinjski

Nogometaši HŠK Zrinjski u play-offu su Europske lige gdje će igrati protiv LASK-a. U drugom susretu 3. pretkola Europske lige Mostarci su poraženi protiv Breidablika rezultatom 1:0, no s obzirom na pobjedu u Mostaru 6:2 Zrinjski je prošao dalje i napravio povijesni uspjeh.

Po prvi put jedan klub iz BiH igrat će grupnu fazu nekog europskog natjecanja. Sigurno je to grupna faza Konferencijske lige, a za onu Europske lige "potući" će se s LASK-om.

Zrinjski

Trener Plemića Krunoslav Rendulić od prve minute na teren je odlučio poslati momčad u sljedećem sastavu; Marić, Tičinović, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Ivančić, Čanađija, Malekinušić, Kiš, Ćuže, Bilbija.

Zrinjski

Zanimljivo, nogometaši HŠK Zrinjski večeras su po prvi puta zaigrali u novoj zlatnoj garnituri dresova koja je napravljena povodom osvajanje duple krune prošle sezone.

Opasan napad domaćih vidjeli smo već u 4. minuti. Očistio je to Jakovljević.

Tri minute kasnije ubacio je Kiš iz kornera, a obrana domaćih to čisti ispred Josipa Ćorluke.

U 10. minuti u odličnoj prilici se našao Tomislav Kiš, ali obranio je to vratar domaćih Berganson.

Zrinjski

Ponovno se Kiš našao u prilici u 15. minuti, no čisti to obrana gostiju u posljednji trenutak.

Domaći su se u kakvoj takvoj prilici prvi put našli u 25. minuti. Yeoman je pokušao, ali blokira obrana Zrinjskog. Tri minute kasnije pokušao je i Eyolfsson, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Pokušao je Kiš u 32. minuti iz slobodnog udarca, ali otišlo je to iznad vrata.

Zrinjski

U 35. minuti velika prilika za domaće. Nakon lošije reakcije obrane Zrinjskog, lopta je došla do Gunnlaugssona koji puca visoko iznad vrata.

Pokušao je ponovno Kiš iz slobodnog udarca u 40. minuti, no taj udarac ide ravno u vratara domaćih.

Dvije minute kasnije trese se mreža Zrinjskog, no signalizirano je zaleđe.

Čistih mreža otišlo se na odmor.

Početkom nastavka, u 50. minuti, Bilbija je uposlio Kiša, ali nije bilo preciznosti u njegovom udarcu.

Zrinjski

Pokušali su domaći tri minute kasnije, ali Steindorsson puca ravno u Marića.

No, zato domaći do pogotka stižu u 56. minuti nakon što je loptu u vlastitu mrežu skrenuo Jakovljević.

Opasno je živi Zrinjski. Pogađaju domaći vratnicu u 59. minuti.

Nakon razdoblja mirnije igre, priliku smo vidjeli u 82. minuti. Eyolfsson je pucao, ali lopta odlazi iznad vrata Marića. U 87. minuti pokušao je Muminović no njegov udarac odlazi tik uz vratnicu.

Pokušao je Čanađija u 93. minuti, ali i ta lopta odlazi iznad vrata te utakmica završava pobjedom Islanđana. No, pirova je to pobjeda Breidbalika s obzirom na visok poraz u Mostaru.

Zrinjski je osigurao play-off Europske lige i dvomeč protiv LASK-a s kojim će se boriti za ulazak u grupnu fazu ovog natjecanje. U slučaju ispadanja, Zrinjski će sigurno igrati grupnu fazu Konferencijske lige.