VIDEO  BORBA ZA EUROPU Veležu važna pobjeda protiv Borca

Velež Borac
Klix

Nogometaši Veleža upisali su važnu pobjedu nad Borcem u susretu 29. kola Premijer lige BiH.

Rođeni su do pobjede 2:0 došli zahvaljujući pogocima Nermina Haskića u 6. minuti i Nemanje Anđušića iz jedanaesterac u 72. minuti.

Pored dva gola domaći su imali još niz izglednih prilika, među ostalim, pogodili su vratnicu i gredu.

S druge strane Borac je bio u podređenom položaju veći dio utakmice i na kraju je zasluženo poražen.

Velež je s tri boda ostao u dobroj poziciji za završnicu sezone, u borbi za mjesta koja vode u Europu.

Ljestvicu predvodi sa 69 bodova Zrinjski, koji je jučer i matematički osigurao naslov prvaka, slijede Borac (52), Sarajevo (48), Velež (44), Široki Brijeg (44), Željezničar (42), koji ima utakmicu manje.

Drugo i treće mjesto na ljestvici vode u kvalifikacije za Konferencijsku ligu, a ako Velež u finalu Kupa BiH ne obrani naslov protiv gradskog rivala Zrinjskog, onda će i četvrtoplasirana ekipa iz prvenstva izboriti nastup u Europi.