FOTO  Borac u Mostaru potvrdio finale Kupa u kojem će igrati sa Sarajevom

Borac u Mostaru potvrdio finale Kupa u kojem će igrati sa Sarajevom

Nogometaši Borca prvi su finalisti Kupa Bosne i Hercegovine. Momčad iz Banja Luke danas je u uzvratnom susretu protiv Klisa, koji se igrao u Mostaru na stadionu Veleža, slavila je rezultatom 1:2.

Borac je poveo u 12. minuti. Goran Zakarić asistirao je Moraitisu, a grčki napadač pogodio je mrežu domaćeg vratara Cera.

No, slavlje Borca nije dugo trajalo. Već dvije minute kasnije Klis preko Vile dolazi do poravnanja.

Borac do pobjede dolazi u 45. minuti, kada je jedan odbijanac u mrežu Klisa poslao kapetan Borca Zakarić.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale i Borac je rutinski izborio finale. Podsjetimo, u prvom susretu u Banja Luci, Borac je slavio rezultatom 4:1.

U finalu će Borac igrati protiv Sarajeva koje je večeras slavilo na Koševu protiv Tuzla Citya rezultatom 3:1