Borac pobijedio GOŠK i povećao prednost nad Zrinjskim, Terzić pogodio s više od 50 metara

Borac GOŠK
FK Borac

U okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Borca večeras su na svom terenu svladali GOŠK iz Gabele rezultatom 3:0, te se tako dodatno učvrstili na prvom mjestu prvenstvene ljestvice i nastavili svoj pohod na naslov prvaka.

Poveo je Borac već u 16. minuti kada je Vuković sjajnim udarcem pogodio u rašlje vratara gostiju.

I nakon toga Borac je nastavio svoju inicijativu i imao nekoliko prilika. Prilike su imali i gosti preko Šere i Gogića, no promjene rezultata nije bilo.

U 43. minuti odlično je za GOŠK pucao Dino Skorup iz slobodnog udarca, ali Milošević je to dobro zaustavio.

Do drugog pogotka Borac dolazi u nastavku, u 63. minuti kada je pogodio Jovo Lukić. Samo tri minute kasnije potez utakmice.

Vasilije Terzić je pucao sa svoje polovine terena, s nekih pedesetak metara i efektno pogodio mrežu za 3:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Borac je zasluženo slavio i osvojio nova tri boda. Sada ih ima 9 više od drugoplasiranog Zrinjskog.