VIDEO  Borac minimalno svladao Široki Brijeg i učvrstio se na prvom mjestu

Borac Široki Brijeg
NK Široki Brijeg

U derbiju 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Borca slavili su protiv Širokog Brijega rezultatom 1:0, a čovjek odluke bio je David Čavić.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo već u 4. minuti za domaće. Raspalio je Jakov Blagaić s nekih 20-ak metara, no lopta odsjeda na vratnici.

U 9. minuti pokušali su i gosti preko Kuprešaka, ali njegov udarac odlazi visoko iznad vrata.

Dvije minute kasnije pokušao je i Mamić, dobro je pucao, a lopta odlazi mali iznad grede.

U 16. minuti Borac je tražio kazneni udarac smatrajući da je Šuto igrao rukom. Sudac Njegomirović samo je odmahnuo rukom i pokazao da se igra dalje.

Na ubačaj Blagaića pokušao je glavom Pejović u 17. minuti. Nije to bilo precizno.

Isprobao je svoj udarac u 22. minuti i kapetan Širokog Brijega Marijan Ćavar. Pogotka nije bilo.

U 28. minuti neprecizan je bio Blagaić za domaće, baš kao i Hrelja pet minuta kasnije.

U 40. minuti pucao je Nišić, a vratar Širokog Bender je na mjestu.

No, Bender je zato matiran minutu kasnije. Čavić je primio jednu dugu loptu i puca, a ona se od ruku Bendera odbija u mrežu za vodstvo domaćih.

Na samom kraju prvog dijela Lukić je išao u kontru, no nije bilo prave završnice kod igrača Borca. Lopta je otišla pored vrata.

Početkom nastavka dominacija Borca. Pokušali su dva puta Čavić i čak tri puta Jakov Blagaić. Nešto je otišlo pokraj gola, a nešto je Bender dobro obranio.

U 59. minuti Hrelja je išao sam na Bendera, no on još jednom pokazuje da se radi o odličnom vrataru.

Lijepo je u 63. minuti pokušao Jovan Nižić, no njegov udarac odlazi malo pokraj vrata.

U 80. minuti pokušao je Cortez. Blokirali su to dobro nogometaši Širokog. Još jednom je Cortez bio u dobroj prilici u 85. minuti i još jednom je blokiran.

U 91. minuti prilika za Široki. Pucao je Plazonja, a vratar Borca to dobro odbija te susret završava pobjedom domaćih.

Borac je pobjedom došao do svog 29 boda i učvrstio se na prvom mjestu sa šest bodova više od Sarajeva i sedam od Zrinjskog koji ima dvije utakmice manje, dok je Široki četvrti sa 19 osvojenih bodova.