FOTO  Borac minimalno svladao Posušje i nastavio put ka naslovu prvaka

Posušje Borac
HŠK Posušje

U utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši Borca večeras su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci svladali HŠK Posušje minimalnim rezultatom 1:0 i tako nastavili svoj pohod na naslov prvaka.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći preko Jakova Blagaića u 5. minuti, no njegov udarac je zaustavio Galić. Pokušao je potom za goste Petrović, no neprecizno.

U 29. minuti Borac dolazi do pogotka. Ubacio je Blagaić, a Jurilj glavom na drugoj vratnici dočekao loptu i poslao je u mrežu.

Pet minuta kasnije na drugoj strani u dobroj prilici je bio Petrović, no pucao je iznad vrata. Možda je mladi igrač Posušja imao i boljih rješenja, no on se odlučio na udarac.

Pokušao je do kraja poluvremena Borac udvostručiti prednost preko Vukovića i Jurilja, no promjene rezultata nije bilo.

U nastavku smo vidjeli dominaciju Borca. Prijetili su Blagaić, Vuković, dva puta Lukić, ali rezultat je ostao nepromijenjen i Borac je došao do nova tri boda koja su ga dodatno približila naslovu prvaka.