FOTO/VIDEO  Bilbija 'sredio' i Sarajevo

Zrinjski Srajevo

U derbiju 14. kola Premijer lige BiH nogometaši HŠK Zrinjski večeras su na svom stadionu svladali Sarajevo rezultatom 1:0.

Čovjek odluke i večeras je bio kapetan 'Plemića' Nemanja Bilbija koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca u 40. minuti susreta.

Burno je bilo na samom startu utakmice. U 8. i 9. minuti dva puta je Juranović pao u kaznenom prostoru gostiju. Tražili su u oba navrata domaći kazneni udarac no Mujić je pokazao da se igra dalje. Zbog prosvjeda je žuti karton zaradio Sergej Jakirović.

U 19. minuti sjajnu priliku je imao Tičinović, ali vratar Sarajeva to još bolje brani.-

U 32. minuti dobra prilika za Sarajevo, ali udarac Ahmetovića odlazi iznad vrata.

Zrinjski u 40. minuti dolazi do vodstva. Nemanja Bilbija je iz slobodnog udarca s 20-ak metara lijepo pogodio.

U nastavku susreta nismo vidjeli puno prigoda. U 67. I 68. minuti pokušali su Tičinović i Bilbija, no rezultat se nije mjenjao, te je Zrinjski upisao svoj 33 bod i učvrstio se na prvom mjestu prvenstvene ljestvice.  Bordo momčad s Koševa ostala je na četvrtom mjestu s 21 bodom.