BiH uvjerljivo poražena od Rumunjske, utakmica prekidana zbog topovskih udara

Rumunjska BiH
NS BiH

Bosna i Hercegovina je već ranije osigurala Ligu A Lige nacija, a večeras je u šestom kolu Lige nacija izgubila kod Rumunjske rezultatom 4:1.

Već u uvodnoj minuti dvoboja rumunjski navijači napali su oko 200 navijača BiH koji su bili na tribini iza jednoga gola.

Utakmica je morala stati jer su se rumunjski navijači bez nekih većih problema probili do tribine gdje su smješteni BH Fanaticosi. Tampon-zona između dvije navijačke skupine nije izdržala, a navijači Rumunjske vikali su: "Srbija, Srbija!", nakon čega su počele letjeti baklje i još kojekakva dostupna pirotehnička sredstva, prenose Sportske novosti.

Samo igrom sreće i brzom intervencijom policijskih snaga spriječeni su još veći nemiri, a još prije utakmice znalo se da će ovo biti utakmica visokog rizika... Rumunjski specijalci brzo su intervenirali, a pedesetak najvatrenijih domaćih navijača brzo je udaljeno s lica mjesta.

Što se tiče same utakmice Rumunji su poveli u 38. minuti golom Mana. Na 2:0 je povisio Puscas u 73. minuti. Džeko je u 77. smanjio na 1:2, da bi do kraja Ratiu u 79. i Puscas u 86. minuti još zabili za uvjerljivu pobjedu Rumunja.

Rumunjska je unatoč pobjedi ispala, a preskočila ih je Finska pobjedom 2:0 kod Crne Gore. Domaćin je od 17. minute nakon drugog žutog kartona Tomaševića igrao s igračem manje, a gosti su do tri boda stigli golovima Antmana u 47. i Kallmana u 53. minuti.