BiH slavila protiv Srbije u Novom Sadu

Futsal reprezentacija BiH
Fena

Iako oslabljeni neigranjem trojice standardnih reprezentativaca, kapetana Anela Radmilovića, Stanislava Galića, te Marija Aladžića, futsaleri BiH večeras su u Novom Sadu pobjedili Srbiju rezultatom 2:4.

BiH do prednosti dolazi u 6. minuti. Nakon jednog kornera šut Josipa Boškovića vratar Srbije Jakov Vulić odbija do Davora Arnautovića koji glavom postiže prvi pogodak na utakmici.

Domaći sastav do izjednačenja dolazi u 18. minuti iz penala, a strijelac je bio Marko Pršić.

Minutu poslije BiH do nove prednosti. Bilal Jelić dobiva loptu na sredini igrališta, kreće sam ka protivničkom golu i iskosa sa desne strane pogađa mrežu za 1:2.

Kapetan reprezentacije BiH u večerašnjem susretu Srđan Ivanković u 21. minuti oduzima loptu protivnicima i snažno puca s desetak metara za 1:3.

Samo dvije minute poslije Dragan Tomić oduzima loptu Mirku Hrkaću u šestercu BiH, asistira Stefanu Rakiću koji je precizan i Srbija smanjuje prednost Bosne i Hercegovine na 2:3.

Ivanković se u 34. minuti odlično oslobađa svojih čuvara i sa oko 8 metara postiže svoj drugi gol na susretu i postavlja konačan rezultat.

Po završetku utakmice izbornik BiH Ivo Krezo je izjavio:

„Zahvalio bih se Srbiji na fer i korektnoj igri, kao i na odličnom domaćinstvu. Kao što je poznato, nama su večeras nedostajala tri bitna igrača. Međutim, takav smo narod da ono što nas ne ubije, ojača nas. Igrali smo na vrlo visokom nivou, stvarali prilike. Protivnik je također imao svoje šanse. Čestitam svojim igračima na odličnoj igri i zasluženoj pobjedi. Večeras su ostavili srce na terenu.“

Bosna i Hercegovina je trenutno prva u grupi 4 sa maksimalnih 6 bodova, a u trećem kolu će gostovati u Rumunjskoj 4. ožujka.

Srbija-Bosna i Hercegovina 2:4 (1:2)

Dvorana: SPC Vojvodina, Novi Sad.

Suci: Ondřej Černý, Jan Kresta (Češka Republika)

Golovi: 0:1 Arnautović (5:30), 1:1 Pršić (17:13, penal), 1:2 Jelić (18:22), 1:3 Ivanković (20:48), 2:3 Rakić (22:27), 2:4 Ivanković (33:49).

Srbija: Jakov Vulić, Stefan Rakić, Dragan Tomić, Marko Pršić, Strahinja Petrov, Miljan Radmanović, Ninoslav Aleksić, Andreja Stojčevski, Davor Popović, Denis Ramić, Jovan Lazarević, Miloš Simić, Miloš Stojković, Lazar Milosavljević. Izbornik: Goran Ivančić.

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić, Mirko Hrkać, Nermin Kahvedžić, Andrijano Dujmović, Josip Sesar, Marin Sesar, Davor Arnautović, Josip Bošković, Emir Omerhodžić, Sabahudin Petak. Izbornik: Ivo Krezo.