BiH poražena od Irana na Koševu

reprezentacija BIH
NS BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskom susretu u Sarajevu od Irana rezultatom 0:2.

Izbornik BiH Dušan Bajević je priliku je večeras od prve pružio trojici debitanata, Josipu Ćorluki, Amaru Rahmanoviću i Irfanu Hadžiću.

Iran dolazi do prednosti u 46. minuti. Na asistenciju Amirija precizan je Kaveha.

Imali su Bajevićevi izabranici svojih prigoda za izjednačenje. Rahmanović je u 68. pokušao sa distance, ali nije bio precizan. Armin Hodžić je u 88. pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla preko gola.

Konačan rezultat postavio je Mehdi Ghayedi u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon odlične asistencije Saeida Ezatolahia. Dvije minute poslije Benjamin Tatar puca s vrha kaznenog prostora, ali lopta odlazi pored gola i BiH ne uspjeva doći barem do počasnog pogotka.

Reprezentaciji Bosne i Hercegovine sada slijede važni susreti Lige nacija protiv Nizozemske i Italije.