BiH poražena od Danske, 'Zmajevi' 13 utakmica bez pobjede

reprezentacija BIH
NSBiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u prijateljskom susretu, na gostovanju kod Danske rezultatom 2:0. Loša je to bila predstava izabranika Ivayla Peteva, koji je danas prigodu dao nešto mlađim igračima.

Poveli su domaći u 18. minuti. Nakon jednog kornera u gužvi se najbolje snašao Martin Braithwaite koji je glavom pogodio mrežu BiH. Do drugog pogotka Danska je stigla u 73. minuti susreta. Ponovno je gol pao nakon ubačaja iz kuta, a ovog puta Nikolu Vasilja je glavom matirao Andreas Cornelius.

Do kraja utakmice vidjeli smo i dvije dobre prilike za Zmajeve koje su imali su Smail Prevljak i Ajdin Nukić, no mreža Danske danas je ostala mirovati. Ovom porazom BiH je nastavila crni niz od 13 utakmica bez pobjede.