AZ ALKMAAR IPAK PREJAK Uvjerljiv poraz Hajduka u finalu Lige prvaka

Juniori Hajduka
Vojko Bašić/CROPIX

Juniori Hajduka poraženi su u finalu Lige prvaka mladih od AZ Alkmaara rezultatom 5:0.

Nizozemci su u prvom dijelu dominirali posjedom i prijetili udarcima iz daljine, ali Borna Buljan je bio na visini zadatka. Ipak, u 44. minuti Luka Vušković nepotrebno rušia Pokua, a sudac pokazuje na bijelu točku. Addai je bio precizan i AZ je na odmor otišao s minimalnim vodstvom.

Bijeli su u drugom dijelu postali malo opasniji, ali nakon što je Rokas Pukštas u 54. minuti propustio veliku priliku, Nizozemci su u 70. minuti povećali svoje vodstvo. Arković je stajao predaleko od Pokua u bloku, a on je stoga imao lakši zadatak i plasiranim udarcem pogodio suprotnu stranu Buljanova gola.

Poku je šet minuta kasnije zabio svoj drugi gol, a onda se Meerdink u 79. prošetao kroz obranu Bijelih i zabio za 4:0. Osam minuta kasnije isti igrač je pogodio za konačnih 5:0.

Bez obzira na poraz, igrači Marijana Budimira ostvarili su najveći rezultat u povijesti hrvatskog klupskog juniorskog nogometa i činjenica da su igrali u finalu Lige prvaka mladih sama je po sebi ogromna.