LANA U FINALU Čudesna Pudar sjajnim nastupom zauzela prvo mjesto u skupini i izborila finale

lana pudar,utrka,Europsko juniorsko prvenstvo,natjecanje,plivanje,lana pudar,finale,Svjetsko prvenstvo
KVS Orka

Čudesna mostarska plivačica Lana Pudar nastupila je u polufinalnoj utrci na 200 metara delfin u okviru Svjetskog prvenstva koje se održava u Japanu.

Lana je pružila sjajan nastup i izborila plasman u veliko finale. Sjajnim finišom je osigurala prvu poziciju u svojoj grupi i izborila finale.

17-godišnja plivačica je dionicu isplivala za 2:06.60 i tako zauzela prvo mjesto u svojoj grupi.

Iza Lane Pudar ostala je Sumer McIntosh, a ona se također plasirala u veliko finale.

Najbrža u spomenutim kvalifikacijama bila je Helena Rosendahl Bach iz Danske s vremenom 2:07.57.

Finale utrke na 200 metara delfin na rasporedu je sutra 27. srpnja sa početkom u 13:02.