FOTO  Zrinjski slavio protiv Širokog u hercegovačkom derbiju

Košarka Zrinjski - Široki

U košarkaškom derbiju Zrinjski je večeras u dvorani na Bijelom Brijegu svladao momčad Širokog rezultatom 96:90.

Mostarci su večeras cijelu utakmicu imali pod svojom kontrolom, no ipak su se u završnici doveli u male probleme.

Zrinjski je odlično otvorio utakmicu te je nakon prve četvrtine imao prednost od 12 poena razlike, bilo je 31:19. U drugoj četvrtini Plemići su samo potvrdili dobru igru, te istu dobili s 22:19 pa se na odmor otišlo s prednošću Zrinjskog od 53:38.

U nastavku se Širokobriježani bude. Treću četvrtinu gledali smo nešto čvršću igru s više promašenih šuteva, no i ona je otišla na stranu Plemića (17:16).

Posljednja četvrtina pripala je gostima s Pecare s deset poena razlike (26:36), no to nije bilo dovoljno za preokret. Približili su se igrači Širokog Brijega 35 sekundi do kraja utakmice na samo dva koša zaostatka, ali Zrinjski je u završnici bio spretniji te ostvario novu prvenstvenu pobjedu.

Najbolji u redovima Zrinjskog večeras je bio Amerikanac Ervin s 29 koševa, 18 je dodao Anušić, 16 Knežević, a Tihomir Vranješ ubacio je 13 koševa. Kod gostiju 22 poena je upisao Amerikanac Davis, Buljević je dodao 19, a Drežnjak 17.