UZBUDLJIVA NBA VEČER Zubac ponovno vrlo dobar, Clippersi prejaki za Šamanićev Jazz

Ivica Zubac
EPA

Vrlo uzbudljivo bilo je u utakmici večeri u kojoj su Celticsi ugostili Kingse. U konačnici je Boston slavio sa 101:100. Pobjedu Bostonu osigurao je Xavier Tillman ubačajem sedam sekundi prije kraja. Imali su Kingsi nakon toga čak tri pokušaja za preuzimanje vodstva, ali sva tri su bila neuspješna.

Najbolji kod Bostona bili su Payton Pritchard s 21 poenom i Kristaps Porzingis s 20 poena i 11 skokova. Svakako treba staknuti kako je Sam Hauser šutirao iz igre 1/18. Kod Kingsa De'Aaron Fox ubacio je 40 poena, a Domantas Sabonis 16 poena uz 16 skokova.

Phoenix Sunsi su odigrali dobru utakmicu protiv Minnesote i zasluženo su slavili s 97:87. Phoenix je već u prvom dijelu stvorio razliku i mirno je priveo dvoboj kraju. Grayson Allen predvodio je Sunse s 23 poena i osam skokova, a 22 poena dodao je Kevin Durant. Kod poraženih Anthony Edwards završio je sa 17 poena.

New York Knicksi gostovali su u Chicagu i upisali poraz 108:100. Dosta rano ostali su bez Josha Harta koji je zaradio isključenje i to je pomoglo Bullsima da upišu vrijednu pobjedu.

Bojan Bogdanović igrao je 20 minuta i ubacio devet poena (2/5 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna). Najbolji bio je Jalen Brunson s 35 poena i 11 asistencija. Kod pobjednika Javonte Green upisao je 25 poena i 13 skokova.

Clippersi su imali vrlo jednostavan zadatak protiv Jazza. Svladali su ga sa 131:102 i tako mu nanijeli čak 11. uzastopni poraz. Već do poluvremena sve je bilo riješeno i na odmoru su domaćini vodili 75:42.

Ivica Zubac odradio je još jednu vrlo dobru utakmicu te je upisao 12 poena (5/6 za dva, 2/2 slobodna), deset skokova i tri blokade. Terance Mann ubacio je 19 poena, a James Harden 13 poena uz deset skokova i 16 asistencija. Luka Šamanić na drugoj strani dobio je tri minute bez učinka.

NBA:
Boston Celtics - Sacramento Kings 101:100
Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 97:87
Indiana Pacers - Oklahoma City Thunder 126:112 (Pascal Siakam 21p, 5sk/Luguentz Dort 22p)
Dallas Mavericks - Golden State Warriors 108:106 (PJ Washington 32p, 5sk, 5ol/Stephen Curry 28p, 6sk)
Chicago Bulls - New York Knicks 108:100
Houston Rockets - Miami Heat 104:119 (Jalen Green 21p, 7sk/Jimmy Butler 22p)
Los Angeles Clippers - Utah Jazz 131:102
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 111:117 (Damian Lillard 36p, 6as/Gary Trent 31p)
New Orleans Pelicans - San Antonio Spurs 109:111 (CJ McCollum 31p, 6sk/Devonte Graham 20p)
Charlotte Hornets - Orlando Magic 124:115 (Brandon Miller 32p, 6sk/Paolo Banchero 32p, 8sk, 8as)
Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 108:90 (Trey Jemison 17p, 13k/Jaden Ivey 31p)
Washington Wizards - Portland Trail Blazers 102:108 (Deni Avdija 22p, 12sk/Deandre Ayton 34p, 13sk)