Kakanj u završnici do pobjede na Pecari 56:61

HKK Zrinjski, KK Kakanj, KK Kakanj, HKK Široki Brijeg
Ovaj ofanzivno katastrofalan meč nije ponudio previše, a na kraju su gosti slavili pobjedu. Uvodne minute susreta nisu mnogo obećavale za tim Josipa Pandže.

Široki je dominirao u prvoj dionici koju su dobili rezultatom 18:9, a prednost su domaći košarkaši imali i na poluvremenu na koje su otišli sa plus sedam, 38:31. Međutim, nastavak donosi pravu ofanzivnu katastrofu Širokog. U 20 minuta domaći tim je ubacio samo 18 poena, nije se ni Kakanj posebno istakao, ali je uspio da preokrene utakmicu i da dođe do pobjede.

Danilo Negovanović je predvodio goste sa 18 poena u ovom meču, Božović je dodao 17, dok su kod domaćih Dario Drežnjak i Karačić ubacili po 11 poena. Bh. reprezentativac Markus Lončar je za 12 minuta na parketu ubacio 10 poena kod Širokog, dok je Adi Zahiragić ubacio devet poena za 34 minute uz katastrofalan šut (3 od 12).