Ivica Zubac prvo ime Clippersa, Šamanić ponovno dobio minute

Ivica Zubac
EPA

Los Angeles Clippersi upisali su poraz u gostima kod Memphis Grizzliesa. Grizzliesi su slavili sa 108:94, pregurali su loš ulazak u utakmicu i nakon toga obranom slomili Clipperse.

Nakon što su prvu četvrtinu dobili s 34:21, Clippersi u naredne tri nijednom nisu otišli preko 22 poena, dopustili su domaćinu da ih već do poluvremena prestigne i ode do pobjede.

Početkom drugog poluvremena Memphis je otišao na dvoznamenkastu razliku i riješio pitanje pobjednika te do kraja Clippersi nisu ozbiljno zaprijetili.

Desmond Bane s 22 poena i devet asistencija predvodio je domaćina, a Luke Kennard dodao je 17 poena i šest skokova. Kod Clippersa Norman Powell je ubacio 16 poena, a Ivica Zubac za 26 minuta 15 poena (6/10 za dva, 3/5 slobodna) uz 15 skokova.

Celticsi su očekivano bili prejaki za oslabljeni Jazz koji je poražen sa 122:114. Domaćin je potvrdio klasu i odnio pobjedu.

Nije to bila rapsodija kao večer prije protiv Bucksa, ali bilo je dovoljno da Celticsi stignu do još jedne komotne pobjede.

Jayson Tatum ubacio je 39 poena uz 11 skokova, a Malcolm Brogdon 19 poena uz sedam asistencija. Kod poraženih Talen Horton-Tucker završio je s 28 poena i osam skokova, a Walker Kessler s 20 poena i deset skokova. Luka Šamanić je odigrao 13 minuta, zabio je četiri koša i upisao dva skoka, jednu ukradenu loptu i blokadu.