HKK Brotnjo-HKK Vitez 94:71

Čitlučani su u sinoćnjoj utakmici slavili 94:71 (28:18, 23:12, 25:16, 18:25) i Vitezu nanijeli drugi poraz u nizu. Tjedan ranije „studenti"predvođeni Miličevićem i Brečićem nanijeli su Vitezu prvi poraz.

Domaći košarkaši odlično su odigrali 30 minuta utakmice i u ovom razdoblju stvorili prednost od 30 poena (76:46), no zahvaljujući malo lošijoj igri Brotnja u posljednjoj četvrtini Vitez se uspio izvući s porazom manjim od 24 poena razlike koliko je Vitez pobijedio Brotnjo u njihovom prvom ogledu u studenom. Podsjetimo, Vitez je na domaćem parketu Brotnjo pobijedio 87:63 i igrači Brotnja su žarko željeli Vitez pobijediti s više od 24 poena kako bi zauzeli vrh ljestvice.

Budući da nas, nakon što košarkaši odigraju svih osamnaest kola u Ligi Herceg-Bosne, očekuje Liga 4 to i nije tako bitno jer će Brotnjo i Vitez odigrati još dvije međusobne utakmice. A nakon Lige 4 dvije najbolje plasirane momčadi će odlučivati o pobjedniku Lige Herceg - Bosne koji će za nagradu dobiti priliku za odlazak u viši rang natjecanja.

Najbolji strijelac u redovima Brotnja s 33 postignuta poena bio je Nikola Lesko, a dobru utakmicu odigrali su i Pinjuh, Planinić, Pehar i Dean Marković. Planinić je postigao 18 poena, Pinjuh i Pehar po 16, a Dean Marković je dodao 11poena. U redovima Viteza najefikasniji su bili Dedić s 16, Palavra s 14 i Maksimović s 12 poena.