HKK Brotnjo – Borac Nektar 72:83

Najraspoloženiji u redovima Brotnja bili su Đugum i Brečić sa 17 koševa a kod Borca Jovanović sa 18 i Jocović sa 15 koševa. Utakmicu je pratilo oko 900 gledatelja.

Domaći igrači uspjeli su držati priključak samo u nekoliko uvodnih minuta. Već u 6. minuti 1. četvrtine gosti su zahvaljujući tricama  Jagodića i Jovanovića napravili značajniju prednost 9:18. Košarkaši Borca do kraja četvrtine povećali su prednost na 10 poena, na odmor se otišlo sa rezultatom 15:25.

Gosti su bili raspoloženi za tri poena i u nastavku pa su tricama Đurkovića i Vranješa povećali prednost na 16 poena (15:31). Nakon ove serije uslijedila je serija košarkaša Brotnja koji su sa četiri poena Brečića i po dva Đuguma i Rubina u seriji uspjeli smanjiti zaostatak na 6 poena (26:32). Nažalost domaćih navijača Vladan Jocović je uspio prekinuti seriju Brotnja nakon čijih se koševa Borac uspio vratiti u utakmicu. Poluvrijeme je završilo rezultatom 31:38.

Košarkaši Borca bolje su ušli u drugo poluvrijeme i nisu dozvolili da utakmica dobije na neizvjesnosti. Sredinom 3. četvrtine gosti su imali prednost od 9 poena razlike (38:47). U redovima Brotnja u ovom periodu igre najraspoloženiji je bio Ante Đugum čijim je koševima Brotnjo održavalo zaostatak na 10-ak poena. Četvrtina je završila rezultatom (49:63).

Prednost Borca u posljednjoj četvrtini u jednom se trenutku popela i na 19 poena (54:73) koju su domaći košarkaši do kraja utakmice uspjeli smanjiti na 11 poena, a konačni rezultat je glasio 72:83.

Brotnjo: Buntic 2, Rubin 11, Čavka, Volarić, Brečić 17,  Lesko 9, Čutura, Bevanda, Buhač, Pinjuh, Đugum 17, Planinić15. Trener: Nedjeljko Zelenika.

Borac Nektar: Tošić 8, Jovanović 18, Vranješ 7, Đuraković 12, Šturanović, Jagodić 10, Blanuša, Jocović 15, Pavlović, Lončar, Kovačević 13, Trikić. Trener: Drago Kara.