ABA 2 liga: Široki izgubio na gostovanju kod Borca

HKK Široki Brijeg
Facebook/HKK Široki Brijeg

U 20.kolu ABA lige 2 košarkaši Širokog su izgubili na gostovanju protiv Borca rezultatom 91:69.

Bosanskohercegovački prvak HKK Široki igrao je odličnu košarku na početku utakmice, te je osigurao prednost od 22:21 na kraju prve četvrtine. Širokobriježani su cijelo prvo poluvrijeme bili u prednosti, ali su u zadnjim sekundama igrači Borca pojačali igru te u zadnjim sekundama osigurali vodstvo rezultatom 41:39.

Početak drugog poluvrijemena igrači Širokog su započeli lošije, a domaćini su dobrom obranom zaradili devet poena razlike, što je brzo naraslo na dvocifrenu prednost.

Široki je u završnicu utakmice, dnosno u zadnjih 10 minuta , ušao sa zaostatkom od 10 poena razlike. Rezultat deset minuta prije kraja bio je 60:50.

Za razliku od prvog poluvremena, igrači Širokog u drugom poluvremenu su imali potpuni raspad igre, a ni nakon minute odmora koju je trener Hrvoje Vlašić iskoristio za motivaciju nije pomogao da Širokobriježani nadoknade razliku.

Borac je pobijedio s visokih 19 poena razlike rezultatom 91:69.

KK Borac: Popović S. 2, Alikadić 3, Popović M. 2., Đoković 8, Krsmanović, Miletić 12, Majstorović 2, Kočović 11, Nerandžić 15, Jones 14, Todorović 10, Čarapić 12

HKK Široki: Kraljević 6, Filipović 10, Čović, Čolak 12, Zubac 7, Šušak, Karačić 6 Čović M., Drežnjak M. 3, Drežnjak D. 20, Damjanović, Batinić 5