Brotnjo slomilo Čelik u neizvjesnoj završnici

Najefikasniji u redovima Brotnja bili su Lesko s 22 i Cranshaw s 18 poena dok su kod Čelika najefikasniji bili Opačak s 24 i Rizvić s 14 poena.

Gosti iz Zenice bolje su otvorili utakmicu i sredinom prve četvrtine su imali prednost od 5 poena (5:10). Zahvaljujući prije svega u ovom razdoblju raspoloženom Anti Đugumu Brotnjo je uspjelo smanjiti zaostatak. Do kraja četvrtine Brotnjo je zaostatak smanjilo na svega 1 poen 18:19.

Domaći košarkaši odlično su otvorili drugu četvrtinu i već u prvoj minuti koševima Brečića i Planinića koje su pratile i dvije dobre obrane dolaze do prednosti od 5 poena 24:19. Do sredine druge četvrtine Brotnjo je serijom od 7 poena Leske, 3 poena Planinića i 2 Cranshowa došlo do prednosti od 15 poena 36:21, furiozni niz Brotnja prekinuo je Kuzmić. Brotnjo je ubrzo u dva navrata došlo i do prednosti od 20 poena ali je Čelik serijom koševa Kuzmića i Opačka do kraja četvrtine zaostatak uspio smanjiti na 12 poena 43:31.

Pad u igri iz druge četvrtine Brotnja nastavio se i u trećoj četvrtini tako da su gosti uspjeli smanjiti zaostatk na 8 poena. Sredinom četvrtine Brotnjo je imalo 10 poena prednosti ali su ovu prednost igrači Čelika do kraja četvrtine smanjila na svega 5 poena 62:57

Koševima Pezera i Rizvića Čelik se u potpunosti vratio u igru u 33. minuti utakmice a novim košem Rizvića gosti su nakon dugo vremena ponovno došli u vodstvo 64:66. Tricom Cranshowa i serijom od 5 poena Brečića Brotnjo je ponovno došlo do 6 poena prednosti 72:66. Gosti iz Zenice uspjeli su prije svega zahvaljujući Ivanu Opčku koji je u posljednje dvije minute susreta postigao 11 poena, jedan šut za dva i tri trice, u jednom trenutku doći na svega 2 poena zaostatka 79:77. Zahvaljujući seriji slobodnih bacanja Cranshowa i Leske Brotnjo je uspjelo doći do pobjede 83:77.

Brotnjo: Cranshaw 18, Barbarić, Bubalo, Čavka, Brečić 15, Lesko 22, Čutura 2, Bevanda, Buhač, Pinjuh 3, Đugum 13, Planinić 10. Trener: Joško Pulja.

Zenica Čelik: Maksimović 5, Opačak 24, Merdanović, Jahić 7, Dedić, Begagić 8, Pezer 7, Rizvić 14, Avdić, Kuzmić 8, Krekešić, Andelija 4. Trener: Ivica Marić.

izvor: Pogled.ba