DEMOTIVIRAJUĆE Najbolji bh. tenisač Džumhur izgubio od klinca koji je prvi put ušao među 500 najboljih

EPA

Džumhura je pobijedio domaći natjecatelj. Riječ je o 19-godišnjem Zaneu Khaneu koji je slavio sa 2:0 (6:2; 7:6) u setovima.

"Khan je prvi set dobio s uvjerljivih 6:2. Breakove je napravio u šestom i osmom gameu. Imao je i naš tenisač svoju break-šansu u sedmom gameu da se vrati, ali je nije iskoristio", donosi sportsport.ba

U drugom setu Džumhur oduzima servis protivniku za 4:3, ali već u narednom je odlučio rebreak pa se igrao tie-break koji je pripao Amerikancu sa 7:5.

Inače, Khan je trenutno 455. tenisač svijeta i nedavno je po prvi put u karijeri ušao među 500 tenisača na ATP listi.