PRVENSTVO HRVATSKE Čitlučani odradili zapažen nastup u Zagrebu i osvojili osam medalja

Karate klub Brotnjo u Zagrebu 2023
K.K. Brotnjo

Proteklog vikenda u Zagrebu održalo se Prvenstvo Hrvatske u karateu. Nastupilo je  66 klubovs s 394 natjecatelja.

Prvi dan su nstupali juniori/juniorke i ml. seniori/ml. seniorke. Nakon prvog dana članovi karate kluba 'Brotnjo' iz Čitluka su osvojili dva prva i jedno 3. mjesto. Drugi dan natjecanja nastupili su teškaši U21 i kadeti/kadetkinje i tu su članovi tog kluba osvojili srebro i četiri bronce.

Osvajači odličja na PH Zagreb: Andrija Vasilj juniori - 68 kg (zlato), Patricija Prga ml. seniorke - 55 kg (zlato), Dane Juričić kadeti - 63 kg (srebro), Patricija Prga juniorke - 53 kg (bronca), Željko Pervan kadeti - 63 kg (bronca), Oliver Čule ml. senior +84 kg (bronca), Stela Bulić kadetkinje - 47 kg (bronca), Martin Mandžo kadeti +70 kg (bronca).

Čestitke ekipi koja je ukupnom plasmanu zauzela 5. mjesto od 66 klubova Hrvatske, priopćeno je iz tog kluba.